نگهداری از ضمیر ناخودآگاه

مراقبت از ضمیر ناخودآگاه

بینایی: یعنی باید مراقب آنچه مشاهده می کنیم باشیم. همانطور که در بخش اول گفته شد ضمیر ناخودآگاه با توجه به سیگنالی که دریافت می کند آن را پردازش کرده و بر اساس آن برای ما یک واقعیت می سازد.

یعنی زمانی که شما در برنامه های تلویزیونی به طور مداوم صحنه خیانت می بینید یا فیلمی را مشاهده می کنید که صحنه های دلخراش در آن بسیار زیاد است ضمیر ناخودآگاه سیگنال دلخراش یا خیانت را دریافت می کند و آن را پردازش می کند و بعد از مدتی شما در دنیای واقعی با دیدن یک صحنه دلخراش (مثل صحنه تصادف) حال بدی پیدا می کنید.

ولی اگر عکس این موضوع برای شما رخ دهد یعنی صحنه های عاطفی و ابراز علاقه و مهربانی یا کودکان شادی که عشق پدر و مادر خود را دریافت می کنند را مشاهده کنید در آن صورت است که در دنیای واقعی نیز عشق و مهربانی را تجربه خواهید کرد.

پس تا می توانید از چشمانتان برای تماشای صحنه های مثبت و قشنگ استفاده کنید تا دنیای قشنگی را تجربه کنید.

شنوایی: زمانی که شما حرف های ناراحت کننده و غمگین می شنوید یا همیشه درد و دل دارید (اخبار منفی را دنبال می کنید) یا همیشه در حال گفتن جملاتی از قبیل زندگی سخت است، زندگی همین است و میگذرد و از دائم از شرایط بد صحبت می کنید آنچه ضمیر ناخودآگاه شما پردازش می کند و برای شما می سازد حرف های ناراحت کننده و خبرهای منفی مثل جنگ، گرانی و ناامیدی است.

ولی اگر عکس این موضوع برای شما رخ دهد یعنی یعنی به دنیال حرف های مثبت و امیدوار کننده و خبرهای مثبت باشید حتما آنچه در دنیای واقعی شما تجربه می کنید حرف های مثبت، امیدوارکننده و خبرهای مثبت است.

پس تا می توانید از گوش هایتان برای شنیدن حرف های مثبت و قشنگ استفاده کنید تا دنیای قشنگی را تجربه کنید. فراموش نکنید موسیقی که گوش می کنید صددرصد شامل این قوانین است پس برای گوش خود ارزش قائل باشید.

لامسه: زمانی که بدن شما چیزهای خوب را لمس کند واقعا زندگی شما متفاوت می شود. آنجا که افراد درجه یک خانواده خود را در آغوش می گیرید و می بوسید تا آنجا که می توانید چیزهای خوب و آنچه در شما حس خوب ایجاد می کند را لمس کنید.

به یاد داشته باشید با در آغوش گرفتن هورمون اکسیتوسین یا همان هورمون “شادی” به صورت طبیعی آزاد می شود که از فواید آن هرچه گفته شود کم است.

بویایی: واقعا بو کردن یک گل خوشبو حالتان را خوب می کند اگر اینطور نیست رد شدن از کنار سطل زباله با بوی بد قطعا حال شما را بد خواهد کرد. پس سعی کنید بوهای خوب را دریافت کنید تا ضمیر ناخودآگاه بوی بهشت را وارد زندگی شما کند.

چشایی: چه دلچسب است آنجا که شما بجای اینکه طمع تلخ دارو را تجربه کنید طمع خوش و لذت بخش غذای مورد علاقه خود را بچشید. گاهی افراد آنقدر به بیماری فکر می کنند که مجبور هستند همیشه دارو مصرف کنند.

همیشه به یاد داشته باشید که به چه چیز فکر می کنید و می اندیشید. اصولا فکر از دو بخش روحیه و باور ساخته می شود. یعنی زمانیکه شما به موضوعی فکر می کنید، اگر آن موضوع (فکر) مثبت باشد در حقیقت روحیه شما را مثبت می کند و روحیه مثبت در شما باورسازی می کند و ضمیر ناخودآگاه آن باور را اجرا می کند و همین شیوه در جهت عکس نیز به همین صورت عمل می کند پس این موضوع یک شمشیر دو لبه است. پس باید بطور جدی مراقبت افکار و گفتگوی های درونی خودمان باشیم.

باید کاملا متوجه قول ها و عهدهایمان باشد. یکی دیگر از مواردی که در حفظ و نگهداری ضمیر ناخودآگاه باید به آن توجه زیاد داشت قول ها و عهدهایی است که به خود داده ایم. (توضیح بیشتر آن در مطلب قبل داده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید).

پس هرگز عهدی که با خود بسته اید را هرچند کوچک است آن را نشکنید و زمانی به خود قول دهید که می دانید که می توانید به آن عمل کنید. هرگز قولی به خود ندهید که پایانش شکست باشد.

شما می توانید این صفحه را برای دیگران با روش های زیر ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *